Frank Medrano – super člověk na vegan stravě

Od : | 0 Komentářů | On : Leden 18, 2015 | Kategorie : O lidech

Frank medrano

“Vegani jsou slabí a nedůživí!”

“Nemají dostatek energie!”

“Na veganské stravě nejde budovat svalovou hmotu. Nemáš dostatek proteinů.”

Tohle všechno a mnohem více jsou fámy šířené lidmi, kteří se nechtějí vzdát starých zlozvyků a bojují za masitou stravu zuby nehty. Já pro vás mám jeden z mnoha důkazů, že jsou tyto řeči neopodstatněné a akorát šíří paniku a strach z alternativní výživy.

Představuji vám, pokud ho tedy už neznáte, super člověka na vegan stravě – Franka Medrana.

Frank na tom byl stejně jako my všichni. Narodil se do rodiny, která ho vychovala jako masožravce. Vlastně byl v období puberty pohublým dlouhánem, doslova kost a kůže. Až po třiceti letech masité stravy přešel na veganství.

Jak k tomu došlo?

Když Frank na vegan stravu narazil poprvé, nějakou dobu už se fitness věnoval. Ve skutečnosti to byla jedna z jeho velkých vášní. Jednoho dne mu dva jeho přátelé, se kterými navštěvoval posilovnu, prozradili, že jsou vegani. Byl to pro něj docela šok. Přesto jejich stravování ani na okamžik nezpochybňoval, ba naopak, zaujalo ho. Už od začátku ho totiž fascinovala jejich nadlidská síla. Byl zvědavý, a pokud byla jejich kondice zásluhou veganství, musel prostě přejít taky. 🙂

Jeho výhodou bylo, že měl dva již zkušené rádce, kteří mu trpělivě odpovídali na veškeré jeho dotazy, učili ho vařit veganská jídla a provedli ho vším co potřeboval vědět.

As the weeks went by my energy rapidly increased, my muscle endurance and recovery increased to miraculous levels. I became stronger, faster and stopped feeling fatigued or bloated from eating dairy and meat products.

Po několika týdnech moje energie zásadně stoupla, moje svaly vydržely více než dřív a rychleji se regenerovaly. Stal jsem se silnějším, rychlejším a přestal jsem cítit únavu, či nafouknutí z mléčných a masných výrobků.

Frank v jednom ze svých rozhovorů vysvětlil, že zdravotní výhody veganské stravy byly hlavním a vlastně jediným důvodem, proč přestal jíst živočišnou potravu. Teprve až později začal vnímat jaký efekt má jeho rozhodnutí po etické stránce.

It made me open my eyes to see the truth about the wrongful slaughter of animals for products. It made me look back and think after all these years, I hadn’t realized that all animals deserve to live – we didn’t need to consume them to be healthy or strong.

Otevřelo mi to oči. Pochopil jsem, že zabíjení zvířat pro maso je špatné. Donutilo mě to podívat se zpátky a po tolika letech nad celou záležitostí přemýšlet. Do té doby jsem si neuvědomoval, že si zvířata zaslouží žít – nepotřebujeme je jíst, abychom byli zdravý a silní.

Frank trenérem

Nic není zadarmo. Frankovi svaly se nevyrýsovaly jen tím, že přešel na vegan stravu. I když netvrdím, že by to nebylo super. 🙂 Do rovnice musíme přidat další faktor – cvičení. Frank trénuje dvě hodiny denně, šestkrát do týdne, nikdy nevynechá kardio a to vše provádí za poslechu instrumentální hudby. Kardiem myslí něco ve stylu intervalového tréninku, o kterém si můžete více přečíst zde.

Frank je mnohými zván mistrem kalisteniky. Co to znamená? Frank Medrano necvičí na posilovacích strojích. Pracuje pouze s vlastním tělem a jeho vahou. Máte pocit, že to vypadá příliš jednoduše? Frank o kalistenice řekl toto (více v přiloženém odkazu zde):

Zdokonalujete techniky dřepů, výskoky, výpady, schopnost pevně se držet tyče, vydržet, dostat se nahoru a dolů. Tohle je trénink, který vám umožní čelit velkým výzvám, nejen ve sportu, ale i v práci a v životě. Kalesteniku lze také provádět kdekoliv a kdykoliv, doma nebo venku, v práci, ve škole, ve dne nebo v noci. Bez ohledu na to kde jste, máte k dispozici účinnou metodu tréninku! Jde o to, že můžete efektivně cvičit kdykoliv budete chtít.

Frank je jedním z mnoha, kteří světu dokazují, že je vegan strava pro lidský organismus prospěšnější, než strava masitá, a to po všech stránkách. Nechte se motivovat. 😉

Jako zdroj Frankových citací mi posloužily převážně tyto stránky. Pokud ovládáte anglický jazyk, neváhejte a přečtěte si jejich rozhovor s Frankem.

Share on Facebook4Share on Google+0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *