Kožený průmysl zabíjí psi!

Od : | 0 Komentářů | On : Leden 8, 2015 | Kategorie : O zvířatech

Možná vám tolik nesejde na hadovi nebo krokodýlovi, ze kterého je vyrobena vaše značková kabelka či boty. Možná vám nezáleží dokonce ani na lišce nebo norkovi, z jehož kožešiny je váš nový kabát. Přestože je tento fakt velice smutný, i takový člověk se pozastaví při myšlence, že by kvůli jeho koženým módním doplňkům měli být vražděni psi.

V této zemi považujeme psa za věrného lidského společníka a nejlepšího přítele člověka, takže si myslím, že jde o strunu, na kterou je třeba zabrnkat.

Jak se na to přišlo?

Nejde o žádný výmysl. Jedna z nejuznávanějších společností bojující za práva zvířat (PETA), díky tajnému vyšetřování natočila v listopadu 2014 v Asii video přímo z místa činu.

Vyšetřovatel viděl, jak berou jednoho psa po druhém kolem krku železnými vidlicemi a praští je dřevěnou palicí. Někteří psi upadnou do bezvědomí, ale příliš mnoho z nich vříská a kňučí bolestí, když jim podřezávají hrdlo a stahují z těla kůži. Někteří dokonce i potom stále žijí a lapají po dechu.

Stahování z kůže

Jeden ze zaměstnancům vyšetřovateli prozradil, že každý den zabijí 100 – 200 psů. Ještě než bylo natočeno výše uvedené video, bylo v kotcích zavřeno 300 živých psů, odsouzených k smrti na jatkách.

Psi v kleci

Majitel společnosti vyšetřovateli řekl, že má na skladě přes 30.000 kožených výrobků připravených k exportu. Tyto výrobky se vyváží do celého světa a není zaručeno, že na sobě právě nemáte kůži ze psa.

dámské kožené rukavice

kožené rukavice z psí kůže

pracovní kožené rukavice ze psa

Pokud ve vás tyto informace probudily soucit se zvířaty a chtěli byste s celou situací něco dělat. Máte hned několik možností:

  1. Sdílejte článek – čím více lidí si ho přečte, tím lépe
  2. Přestaňte nakupovat výrobky z kůže a kožešiny – uvědomte si, že ta kůže není vaše!
  3. Podepisujte petice – když sjedete na stránce úplně dolů, můžete složit přísahu, že už nikdy na sebe nevezmete nic, co po právu patří jinému živému tvorovy. Stačí uvést jméno, příjmení a e-mail. Vaše jméno pak bude zveřejněno na stránkách PETY.

Na závěr něco k zamyšlení:

Jak se psí utrpení liší od utrpení jiných zvířat zabíjených po miliónech kvůli lidské nenasytnosti?

Zdroj informací a obrázků: PETA – vyšetřování
 

Napsat komentář

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain