MANA, strava budoucnosti?

Od : | 5 komentářů | On : Prosinec 6, 2016 | Kategorie : O zdraví

Už jste někdy přemýšleli nad tím, kolik času strávíme přípravou jídla, a pak samozřejmě i následným úklidem po vaření? Cítili jste se vyčerpaní neustálým přemýšlením nad tím, co jíst, aby to bylo zdravé a zároveň vám to chutnalo? Nebo jste jednoduše neměli čas a potřebovali jste do sebe jen něco rychle hodit? Co ale? Znám hned několik lidí (včetně mě), kteří mají pravidelně problém minimálně s jednou z těchto otázek. Co s tím? Mám pro vás takovou malou vychytávku.

Vlastně všechno začalo mým manželem. Hodně se zabývá pránou a brethariánstvím, ale jak si sám vyzkoušel není to nic jednoduchého. Hledal způsob, jak si odlehčit jídelníček, aby byly následné půsty a přechod na pránu jednodušší. Narazil na MANU a po malém průzkumu udělal první objednávku. Vyzkoušel, byl spokojený, a tak se stala trvalou součástí našeho jídelníčku.

MANA 1

Co MANA vlastně je?

MANA je cenově dostupné jídlo ve formě lahodného nápoje, které dodá vše, co vaše tělo potřebuje.

www.mojemana.cz

Tak zní popis tohoto nápoje přímo na stránkách, kde ji můžete zakoupit. MANA se ovšem prodává nikoli jako hotový nápoj. Ten si doma musíte teprve namíchat. V balíčku se k vám dostane sedm pytlíčků MANY v prášku a sedm malých lahviček oleje, lahev a odměrka a to vše v rámci nejmenší možné objednávky (tzn. 35 jídel).

mana

V návodu na přípravu nedoporučují žádnou speciální techniku, prostě nasypete prášek do vody v lahvičce, přidáte olej a pořádně protřepete. Tenhle postup se ale u nás doma rozhodně neosvědčil. Nápoj byl špatně promíchaný a jednoduše to nebylo ono. Proto jsme začali používat mixér na smoothie. Výsledek byl mnohem lepší a vy si pak můžete pochutnat na hustém nápoji, který chutná (alespoň dle mého názoru) tak trochu po oříšcích.

Mana je kompletní vyvážená potravina, nebo spíše nápoj, který obsahuje všechno, co lidský organismus potřebuje. Skvěle chutná, snadno se připravuje a opravdu zasytí. A pozor, pozor, milý veganští přátelé! Neobsahuje žádné živočišné suroviny!

Vyzkoušeli jsme za vás!

Musím přiznat, že jsem se k ochutnávání moc neměla. Manžel se mě neustále snažil přesvědčit, ať to alespoň zkusím, ale já jsem se pořád zatvrzele držela svého normálního jídla. Nakonec mě ale přemluvil. Když se narodil náš syn, byl půl litr MANY mojí pravidelnou snídaní. Výhodou byla rychlá příprava, která se dala odbít i s dítětem na jedné ruce, snadná konzumace a samozřejmě obsah. (Pozor! V častých otázkách na stránkách MANY upozorňují, že pokud jste těhotná, nebo kojíte, raději stravování se MANOU proberte se svým lékařem).

Do ochutnávání se zapojila celá rodina. Tatínek pravidelně každého půl roku vyfasuje dva balíčky a dvě lahvičky. Nemůže si to vynachválit. Nejen že mu MANA chutná, ale šetří mu čas. Samozřejmě není pravidelným konzumentem, ale rád si s ní usnadní život. A jeho tip na vylepšení? Občas smíchá s trochou kompotové šťávy pro zpestření.

MANA

Já miluji sladké snídaně. Normálně na sladké moc nejsem, a když už se něčím takovým cpu tak ráno. MANA je nejen lehce nasládlá, ale zároveň zdravá, takže si pak nepřipadám tak provinile. Občas se mi také stane, že naopak nemám vůbec chuť k jídlu. Určitě to také znáte. V takovém případě mi právě MANA přijde vhod. A jaký je můj tajný recept na přípravu? Ráda mixuji s ovocem. Nejraději mám asi banán a jahody. Vyzkoušejte také. 😉

Manžel začal s MANOU, aby si usnadnil život a získal čas. S tím se nedá argumentovat. Kdyby totiž člověk nemusel vařit, jíst a pak po sobě uklízet, hned by byl prostor na věci, které normálně nestíháme. A co doporučuje vyzkoušet? Přidejte si do MANY trochu medu (vegani rostlinného samozřejmě). Pokud máte rádi sladké, rozhodně vám to přijde k chuti.

MANA vs konkurence

Není tomu tak dávno, co se manžel doslechl od kamaráda, že existuje konkurenční Nutberg. Proč ne? Okamžitě si dal poslat ochutnávací balíček a jen co jsme měli chvíli, ve velkém očekávání jsme si nápoj umixovali.

Naše chuťové buňky zaúpěly. Opravdu! Samozřejmě se nedejte odradit a sami se rozhodněte, které značce dáte přednost, ale pokud bych měla chuť Nutbergu k něčemu přirovnat, tak by to byla studená, hodně nepovedená polévka z automatu. Ani jsme to nedopili. MANA nás asi příliš rozmazlila. 😀

MANA tady samozřejmě nebyla první. Kdybyste hledali, tak zjistíte, že je na internetu k sehnání spousta dalších značek podobných nápojů. Ty už se ale musí objednat ze zahraničí.

Jak je to s cenou?

Když vstoupíte na stránky MANY, zjistíte, že se dá koupit pouze v určitém množství. Můžete zvolit první nákup anebo doplnění zásob. První nákup je vždy o lahvičku a odměrku dražší. Základní cena je 1700Kč za 35 jídel. Pak následuje 70 (9%sleva) a 140 (18% sleva) jídel.

mana-2

Doporučuji přečíst

Pokud vás MANA zaujala, určitě neváhejte a nastudujte si další zajímavé informace.

Na závěr

Vím, že jsem s MANOU nepřišla jako první, a proto se nevypisuji se vším, co byste se mohli dočíst jinde. Rozhodla jsem se tímto článkem pouze vnést povědomí o tomto skvělém produktu do řad veganů, kteří stále možná ještě netuší, co MANA je, a kde se dá sehnat. Jde totiž o skvělou záležitost, která by mohla pomoci mnoha lidem, a to ať už jde o potřebu zhubnout nebo získat více času. Sami asi víte nejlépe, co by pro vás taková strava znamenala.

Více na www.mojemana.cz

Komentář (5)

 1. Příspěvek vložila Petra na 15.12.2016

  Zkoušela jsem Nutberg a piju ho pravidelně. Ke skvělej jak složením tak i chuti. Je z reálných potravin,ktere běžné jim narozdil od Many a priprava je mnohem jednodušší. Ale jako hezká reklama na Manu, to jo 😉

  • Příspěvek vložila Jarmila Stráníková na 15.12.2016

   O reklamu mi vůbec nešlo. Opravdu nám Mana vyhovuje více, ale od toho, aby si každý vyzkoušel jsem neodrazovala. Tohle je čistě názor můj a mých blízkých. Rozhodnout a vyzkoušet už musí každý sám za sebe. 🙂

 2. Příspěvek vložila Anička na 23.2.2018

  Hezký článek.
  My doma máme Manu zatím teprve týden a musím sama za sebe říct, že jsem doopravdy příjemně překvapená a spokojená. Myslím, že se stane běžnou součástí mého jídelníčku 😉

 3. Příspěvek vložila Anicka na 4.8.2018

  Já se ted chystam k nákupu…Snažím se něco shodit a není nejlepší, když v práci za 12 hodin rychle neco sezobnete. Takhle budu mít “jídlo” stále u sebe. Nebo jsem neměla čas vymyslet jídlo do krabičky a koupila rychle nějakou pizzu či oblozenou housku. Toho se chci také vyvarovat. Chtěla bych se zeptat, zda jste cítila vice energie během dne? Pokud tedy složení slibuje vse pro tělo potřebné, mela by se zvýšit i energie. Na to jsem také zvědavá….protože energitaky jsou prostě zlo. Ale když člověk musí vydržet několik nočních směn…tak to jinak nejde. Ale tak uvidíme, snad splní me očekávání, všude jsem zatím četla jsem jen kladné ohlasy.

  • Příspěvek vložila Jarmila Stráníková na 5.8.2018

   Určitě si přečtěte informace na jejich stránkách. Vím, že ze začátku má člověk pocit, že by po Maně pořad jedl, ale to jen proto, že má roztazeny žaludek. Je to o zvyku. My jí stravu pouze doplňujeme, takže nedokážu říct, jaké je přejít úplně. Za zkoušku ale určitě stojí. Držím palce.

Napsat komentář

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich