Recepty

0 Komentářů | Prosinec 28, 2014

Hlavní chody

Hlavní chody

Vím, že mnoho z vás se zdráhá přestoupit na veganskou stravu ze strachu, že vám prostě nebude chutnat. Jenomže to ještě nevíte, že po zakusení veganských variant k českým i cizokrajným jídlům se nebudete k původní kuchyni chtít vrátit.

Polévky

Polévky

Ne nadarmo se říká – Polévka je grunt! Zasytí, obsahuje mnoho prospěšných látek a díky množství tekutiny, která zaplácne žaludek, se snadno hubne. Navíc přispívá k dodržování pitného režimu.

Čokoládový puding s ovocem

Sladká jídla

Kdo by si občas nedal něco sladkého. Posbírala jsem klasické recepty na koláče, cukroví a jiná sladká jídla. Nahradila jsem živočišné produkty rostlinnými a vyzkoušela. Nechte se mile překvapit sladkými dobrotami.

MozzaRisella - salát 1

Saláty

Vitariáni by mohli vyprávět. Díky tomu, že se zelenina či ovoce tepelně neupravují, neztrácí tak důležitý vitamin C. Syrová strava by měla být součástí každého jídelníčku.

Drožďová pomazánka

Pomazánky

Pomazánky patří k jedněm z nejzdravějších pokrmů. Jejich součástí bývá často čerstvá zelenina, výjimečně i ovoce. Nemluvě o tom, že i samotná pomazánka je mnohokrát tvořena ze syrových surovin. A jelikož tepelně neupravovaná zelenina obsahuje nejvíce vitaminů, jistě není na škodu si sem tam nějakou připravit.

Dýňové bochánky 3

Pečivo

Také jste někdy přemýšleli z čeho všeho se asi peče pečivo, které kupujete v obchodech? Já osobně dávám přednost kvalitnímu domácímu pečení. Zkuste to se mnou.

Obalený chleba

Jiné

Zde najdete recepty, které jsou zkrátka nezařaditelné. 🙂

Napsat komentář

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich