Weleda – kosmetika, která léčí

Od : | 0 Komentářů | On : Leden 20, 2015 | Kategorie : Kosmetika, ProVeg

Obchod Weleda Praha 5 - Smíchov

Ne každý o této kosmetické značce slyšel. I pro mě byla jednu dobu žhavou novinkou. Začala jsem totiž shánět produkty, které jsou pokud možno přírodní a rostlinné a zároveň netestované na zvířatech. Přestože se v dnešní době hledá snáz, stále bývá problém dopátrat potřebné informace.

Vyzkoušela jsem mnoho nejrůznějších značek a o Weledě můžu říct, že je nejen kvalitní, ale ve velké míře také rostlinná, tudíž vhodná pro vegany. Ing. Jana Zajíčková (produktový poradce) se k výrobkům Weledy vyjádřila takto:

V našich produktech se využívají rostlinné i živočišné látky (např. včelí vosk, lanolin apod.). Přesto jsou některé z našich produktů vhodné i pro vegany (bez obsahu živočišných látek).

Všechny naše produkty splňují certifikaci NaTrue, což je velmi přísná certifikace pro přírodní kosmetiku, která mimo jiné zaručuje, že produkt není testován na zvířatech. Všechny produkty testujeme alternativně.

Štítky NaTrue zaručují, že výrobky takto označené:

  • obsahují přírodní a organické přísadynatrue
  • prochází šetrnými výrobními postupy
  • svou výrobou nezatěžují životní prostředí
  • jsou bez syntetických parfému a barviv
  • jsou bez ropných přísad jako jsou parafíny, PEG, -propyl-, -alkyl-, aj.
  • neobsahují silikonové oleje a jejich deriváty
  • nejsou vyráběny z geneticky modifikovaných (GMO) přísad a jsou v souladu s ekologickým nařízením EU
  • neobsahují ozářené suroviny; ani konečný výrobek není ozářen
  • nejsou testovány na zvířatech

Weleda a její hodnoty

V souladu s člověkem i s přírodou. To je motto společnosti a ve skutečnosti vystihuje vše, co potřebujete o Weledě vědět. Nejenže se snaží dodávat svým zákazníkům tu nejlepší péči, při své činnosti nezapomínají na planetu Zemi, kterou vnímají (cituji) jako živoucí organismus propojený s vesmírem. Podle mého názoru jde o velice pokrokový a úctyhodný pohled.

Kosmetika, která léčí…

Weleda překročila hranici všedního vnímání a uvedla na trh kosmetiku, která léčí. Při použití cítíte dotek přírody, její skutečnou vůni. Propracovali výrobní technologie tak, že byli schopni vytvořit produkty, jejichž účinky nejsou pouze zkrášlovací, ale ve všech směrech pečují o vaše tělo a smysly.

marigold

Produkty

V nabídce e-shopu najdeme kromě běžné drogerie také léčiva (sirupy, přípravky na drobná poranění, šťávy a dietetika), produkty zaměřené na péči o dítě a o těhotné a kojící ženy. Ty ocení každá nastávající maminka.

Je třeba zdůraznit, že nezapomněli na péči o ústa a zubyOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pasty sice nepění, což může být pro mnohé z nás nezvyk, ale většina z nich neobsahuje fluorid, kterému se snaží mnoho lidí vyhnout a stejně jako všechna kosmetika od Weledy pomáhají uzdravovat naše tělo.

Přestože byste mohli říct, že je převážná část nabídky zaměřená hlavně na ženy, na muže se nezapomnělo. Na stránkách Weledy nechybí sekce s pánskou kosmetikou. Najdete v ní tyto vegan produkty:

Jednoduše si vybere každý. U jednotlivých produktů si můžete projít složení výrobku, takže ani náročnějším zákazníkům, jako jsou například vegani, se nestane, že by nevěděli, co kupují.

Kamenný obchod na Smíchově

Weleda má v České republice zatím jenom jeden kamenný obchod. Díky přehlednému e-shopu, by to však nemělo představovat problém. Navíc je Weleda k sehnání v bioobchodech a zdravých výživách po celé České republice.

Pokud bydlíte v Praze a budete mít cestu kolem, určitě neváhejte a zastavte se v obchůdku na adrese Lidická 336/28, Praha 5 – Smíchov. Ten je zaměřený čistě na výrobky společnosti Weleda. Předem upozorňuji, že je velice snadné jej přehlédnout. Nemá totiž výlohy do ulice a musíte zajít do dvora, kde se nachází po pravé straně dveře. Těmi projdete a po schodišti vystoupáte do prvního patra.

Vstup do obchodu se nachází mezi Salonem Trisha a Pet centrem (viz obrázek níže).

Weleda obchod

Klub Weleda

Žádné povinosti a mnoho výhod – to je členství v klubu Weleda. Staňte se členem a při každém nákupu přes internet, či v klubových prodejnách Weleda získejte slevu 10%.

Cenově odpovídá Weleda většině jiné biokosmetiky. Například již zmíněná zubní pasta vyjde na cca 125Kč (klubová cena). Na první pohled se to může zdát drahé. Jsme zvyklý na sprchové gely za 20 – 30Kč. Koukali jste se ale někdy na jejich složení? Člověk do sebe denně dostává nejrůznější formu chemie, ať už v jídle anebo v přípravcích na kůži. Zamysleli jste se někdy nad tím, co se stane, když se těchto jedů zbavíte? Ve finále i kvalitnější pasty v obyčejných drogeriích se této ceně vyrovnají. Takže nejde o cenu jako takovou. Otázkou je, co jste ochotni udělat pro sebe a pro své tělo? Teď už si totiž nemusíte vybírat. Weleda nabízí řešení – buďte krásní a zdraví zároveň.

Weleda doporučuje…

Napsat komentář

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich